"Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімінің Бұлақсай ауылының № 1 негізгі орта мектебі "коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Основная средняя школа №1 села Булаксай отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области"

Біз әлеуметтік желідеміз

 

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

4 сынып пәні: қазақ тілі

02.03.2017

4 сынып                              пәні: қазақ

тілі                     

күні:____________

Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: зат есімнің

тәуелдік жалғауларын қайталау, білімдерін кеңейту.

Дамытушылық:

жаттығулар орындау арқылы оқушылардың сұраққа жауап нақты жауап беріп,

дұрыс сөйлеу қабілеттерін жетілдіру.

Тәрбиелік:Отбасы туралы оқушылардың сөйлеу

дағдыларын қалыптастыру, сөздік

қорын молайту, есте сақтау қабілеттерін арттыру. 

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

түсіндіру, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер

Сабақтың

барысы:                               

            І. Ұйымдастырушылық

кезең.

                        - Амандасу;

                        - Оқушыларды

түгендеу;

                        - Сабаққа

дайындықтарын тексеру.

            ІІ. Үй тапсырмасын

тексеру кезеңі.

 4-тапсырма (63-бет).

ІҮ.

Сыныпта орындалатын тапсырмалар.

Сөздік

жұмыс

біздің - наш

(- а,-е, -и)                        тату -  дружный ( - ая,-ое, - ые)

зейнеткер - пенсионер                          шағын -маленький(

- ая,-ое, - ие)

 

1-тапсырма (4-бет).Мәтінді оқы.

  Менің атым - Асқар. Біздің отбасымыз үлкен.

Отбасымызда жеті адам бар.Олар:атам,әжем, әкем, анам, ағам, әпкем және мен.

Атам мен әжем ө зейнеткерлер. Әкем- дәрігер. Анам - мұғалім.Ағам - аспаз. Әпкем

- биші.

 Біздің отбасымыз тату.

2-

тапсырма( 5- бет).Біліп ал.

Отбасы мүшелері: ата,

әже, әке, ана, аға, әпке,іні, сіңлі, қарындас.

 Сергіту сәті.

Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш,

Бойға жинап күш.

Жаттығу жасап алайық,

Бiр дем алып қалайық.

3

- тапсырма(5- бет).сурет бойынша сұрақтарға жауап бер.

Бұл не? Бұл отбасы.

Отбасында неше адам бар?

Отбасымда жеті адам бар.

Олар кімдер? олар: атам,

әжем, әкем,анам,ағам,әпкем жіне мен.

4

- тапсырма( 6- бет). Өз отбасың туралы айт.

Бұл - мен. Менің атым-

Раушан. Менің отбасым үлкен. Алты адам бар. Олар: атам,әжем, әкем,анам,ағам

және мен.Мен төртінші сыныпта оқимын.

 

 

6

тапсырма. ( 6- бет). Ойланып айт.

Санамақ

Атам, әжем,

Әкем, шешем.

Ағам, інім және мен.

Бір үйде біз нешеуміз?

Кел, санайық екеуміз.

Сабақты

қорыту:Отбасы мүшелері: ата, әже, әке, ана, аға, әпке,іні, сіңлі, қарындас.

Үйге

тапсырма: 6-тапсырма ,6 -бет.

Бағалау:

сабақтағы белсенділіктеріне

қарай бағала

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

4 – сынып                                 №                                                           күні___________

Сабақтың тақырыбы: Отбасы

мүшелерінің сүйікті істері.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Сұраққа дұрыс

жауап беру дағдысын молайту. Мысалдар келтіріп үйрету. Өз отбасы туралы қысқа

әңгіме құрату.

Дамытушылық: Оқушылардың

есте сақтау қабілетін дамыту барысында жұмыс жасау. Білім, білік дағдыларын әрі

қарай дамыту. Функционалдық сауаттылық қалыптастыру.

Тәрбиелік: Отбасы

мүшелерінің арасындағы қарым-қатынас жөнінде тәрбиелік әңгіме  жүргізу. Отбасындағы ананың атқаратын рөлі

туралы тәрбиелік әңгіме жүргізу.

Сабақтың көрнекілігі: Отбасы мүшелернің суреттері.

Сабақтың барысы:

І.

Ұйымдастырушылық кезең.

                        - Амандасу;

                        - Оқушыларды

түгендеу;

                        - Сабаққа

дайындықтарын тексеру.

            ІІ. Үй тапсырмасын

тексеру кезеңі.

6 – тапсырма (6 бет)

             Сөздікпен жұмыс.

  маман – специалист

  мамандық – 

профессия

  емхана – поликлиника

  құрылыс – стройка

Сөздермен сөйлемдер, сөзтіркестерін құратқызу.Мысалы:Жақсы мамандық, үлкен емхана.

Сыныпта орындалатын тапсырмалар.

ДӘРІГЕР

ВРАЧ

МҰҒАЛІМ

УЧИТЕЛЬ

1 – тапсырма. Біліп ал.

МАМАНДЫҚТАР

ӘНШІ

ПЕВЕЦ

ҚҰРЫЛЫСШЫ

СТРОИТЕЛЬ

СУРЕТШІ

ХУДОЖНИК

БИШІ

ТАНЦОР

САТУШЫ

ПРОДАВЕЦ

АСПАЗ

ПОВАР

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

- тапсырма. Оқы, айт.

Мынау – құрылысшы.                             Мынау – әнші.

Ол құрылыста жұмыс

істейді.            Ол театрда жұмыс

істейді.

 

Мынау – дәрігер.                                    Мынау –

аспаз.

Ол емханада жұмыс

істейді.               Ол асханада жұмыс

істейді.

 

Мынау – мұғалім.

Ол мектепте жұмыс

істейді.

Сергіту сәті

Бір, екі, үш,

Біздер жинап күш,

Шынығамыз, ойнаймыз.

Сонда жақсы ойлаймыз.

Бір, екі, үш,

Бір, екі, үш,

Жинап алдың күш.

5- тапсырма.Үлгі

бойынша жаз.

Сауыншы сиыр

сауады.Аспаз тамақ пісіреді.Сатушы азық – түлік сатады.

Мұғалім сабақ

береді.Құрылысшы үй салады.Дәрігер адам емдейді.Әнші ән айтады.Биші би

билейді.Суретші сурет салады.

3

– тапсырма. Сөйлеп үйрен.

          Менің әкем – инженер.

          Ол зауытта жұмыс істейді.

                                                    

Менің анам – кітапханашы.

                                                    

Ол кітапханада жұмыс істейді.

Менің

әпкем – сатушы.

Ол

дүкенде жұмыс істейді.

Сабақты бекіту: 4

–тапсырма. Жұмбақты оқы шеш.

Жұмбақ

Мольберті бар қолында,

Кімді айттым ойымда ?

с

у

р

е

т

ш

і

Сабақты қорытындылау:

Балалар қандай мандықтарды білесіңдер?

МАМАНДЫҚТАР

МҰҒАЛІМ

УЧИТЕЛЬ

ДӘРІГЕР

ВРАЧ

ӘНШІ

ПЕВЕЦ

ҚҰРЫЛЫСШЫ

СТРОИТЕЛЬ

СУРЕТШІ

ХУДОЖНИК

БИШІ

ТАНЦОР

САТУШЫ

ПРОДАВЕЦ

АСПАЗ

ПОВАР

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй тапсырмасын беру: 6- тапсырма, 8-

бет.     Бағалау: сабақтағы

белсенділіктеріне қарай бағалау

 

4 – сынып                                 №                                                           күні___________

Сабақтың тақырыбы: Әкемнің сүйікті

ісі.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың

сөйлеу қабілетін жетілдіру. Әр оқушының білім сапасын арттыру. Тақырып бойынша

қарапайым сұрақтарға дұрыс жауап беруге баулу. Сөздік қорын байыту.

Дамытушылық: Оқушылардың

есте сақтау қабілетін дамыту барысында жұмыс жасау. Білім, білік дағдыларын әрі

қарай дамыту. Функционалдық сауаттылық қалыптастыру.

Тәрбиелік: Отбасы

мүшелерінің арасындағы қарым-қатынас жөнінде тәрбиелік әңгіме  жүргізу. Әдепті сөйлеу мәнерін қалыптастыру.

Сабақтың көрнекілігі: Отбасы

мүшелерінің, дәрігердің суреттері.

Сабақтың барысы:

І.

Ұйымдастырушылық кезең.

                        - Амандасу;

                        - Оқушыларды

түгендеу;

                        - Сабаққа

дайындықтарын тексеру.

            ІІ. Үй тапсырмасын

тексеру кезеңі.

6 – тапсырма, 8 бет.

Сөздікпен жұмыс.

Сүйікті іс – любимое занятие (дело)

Аурухана  - больница

Емдеу – лечить

Дәрі – лекарство

 Сыныпта орындалатын

тапсырмалар.

1

– тапсырма. Мәтінді оқы.

     Бұл –

менің әкем.Ол – балалар дәрігері.Сүйікті ісі – балаларды емдеу.Әкем балалар

ауруханасында жұмыс істейді.балаларды жақсы көреді. Ол -  жақсы дәрігер.

4 –тапсырма.Сурет бойынша

сөйлем құра.

        

Менің ішім ауырған кезде анам үйге дәрігер шақырды.Кейін ол мені

тексерді.Маған дәрі жазып берді. Сол дәрілерді қабылдаған соң ішімнің ауырғаны

басылды.

 

ДӘРІГЕР

2-тапсырма. Біліп ал.

 

 

 

ХИРУРГ

ТЕРАПЕВТ

ФАРМАЦЕВТ

ТІС ДӘРІГЕРІ

БАЛАЛАР ДӘРІГЕРІ

КӨЗ ДӘРІГЕРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

– тапсырма.  Сөйлеп үйрен.

Менің әкем – хирург.

Ол емханада жұмыс істейді.

                                               

Сенің анаң – фармацевт.

                                               

Ол дәріханада жұмыс істейді.

Сашаның атасы – тіс дәрігері.

Ол тіс емханасында жұмыс істейді.

Сергіту сәті.

6 –тапсырма.  Диалогті досыңмен оқы, аудар.

-         

Бұл

кім ?

-         

Бұл

– дәрігер.

-         

Ол

қандай дәрігер ?

-         

Ол

– тіс дәрігері.

-         

Тіс

дәрігері нені емдейді ?

-         

Тіс

дәрігері тісті емдейді.

-         

Сенің

тіс дәрігері болғың келе ме ?

-         

Иә,

менің тіс дәрігері болғым келеді.

-         

Менің

әкем тіс дәрігері.

-         

Ал

менің анам – көз дәрігері.

Сабақты бекіту: Сұрақ-жауап. Қандай мамандықтарды білесің ? Өскенде қандай мамандықты таңдайсың және

неге ?

Қорытындылау. Сұрақ-жауап.

Дәрігер болғың келеме ? Дәрігер болу үшін не істеу керек ? Бос уақытыңды

қалай өткізесің ?

 Үй тапсырмасын

беру. 5- тапсырма 10- бет. Бағалау. Оқушылардың тиісті бағаларын қойып, бағалау.

Просмотров: 936


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст